България победи Гибралтар с 3:1 във втората си евроквалификация
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 12:17 / 16.01.2015Коментари (0)246
©
Националният отбор на България по футзал победи Гибралтар с 3:1 във втората си квалификационна среща от предварителна група "А" за Евро 2016.

Двубоят в зала "Скаптопара" в Благоевград не започна добре за националите, след като Гибралтар откри резултата в 5-та минута. Гостите организираха бърза контраатака, която Иван Роба завърши с гол. Три минути по-късно Даниел Димов изравни. В 15-та минута след шут на Пламен Стойков, топката бе избита в ъглов удар. Димов се нагърби с изпълнението и центрира към Георги Карагеоргиев, който реализира за 2:1.

През втората част българите успяха да вкарат и трети гол. В 21-та минута отново след разиграване от корнер, Пламен Стойков вкара топката във вратата на Гибралтар. В последните четири минути гостите заиграха "ва банк" без вратар, но липсата на опит и късмет попречиха на националите ни да спечелят с по-голям резултат.

В другата среща от нашата група, която се игра по-рано днес, отборът на Дания победи с 4:0 Гърция.

Така, след вторите срещи, Дания и България имат по четири точки, но датчаните са първи заради по-добрата си голова разлика.

Последният мач на България е срещу тима на Гърция. Двубоят ще се играе на 17.01.2015 г. (събота) от 19:30 часа отново в зала "Скаптопара".

Победителят от групата на България ще се класира за следващата фаза на евроквалификациите. Заелият второ място отбор с най-добри показатели между всички шест групи в предварителния кръг, също ще вземе квота за основните квалификации по пътя към ЕВРО 2016 в Белград.