Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
ИУ Варна мина лесно през Академик Благоевград
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 12:59 / 24.11.2014Коментари (0)339
© BGbasket.com
ИУ Варна взе втора победа в А група в рамките на само два дни. Шампионите от миналата година наказаха лесно Академик Благоевград у дома с 85-53, след като дръпнаха в първата част и до края не изпуснаха контрола му. Така след победата и над Рилски спортист вчера вече имат баланс 6-1 и са едноличен лидер в класирането. Благоевградчани пък вече са с 4-2 и остават в първата половина.

В началото и двата тима бележеха трудно, но след 4-4 първата част завърши с 19-5 за варненци и така те дръпнаха. През втората разликата стигна 19 точки, но до почивката бе свалена на 10. Началото на второто полувреме обаче бе със серия от 8-0 за домакините и оттук до края те нямаха проблеми.

Неудържим в подкошието за домакините бе Саша Топчов, който завърши с 25 точки. Хакан Сербезов добави 13 точки, За гостите Пламен Дончев отбеляза 16 точки. Варненци отбеля