Академик Благоевград взе бронза след трудна победа над съименника си от Пловдив
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 10:49 / 14.04.2014Коментари (1)376
©
Академик Благоевград се наложи изключително трудно над Академик Пловдив с резултат 94-86 след продължение. Мачът започна със серия от 16-3 за домакините, които имаха двуцифрена преднина след една част и на почивката. Те успяха да съхранят аванса си от 10 точки и през третата четвърт, но при по-малко от 3 минути до края пловдивчани се приближиха само на 5 точки. До края на редовното време те успяха да изравнят и да пратят мача в продължение след 78-78. В първите три минути от добавеното време отборите бяха равностойни, но в края домакините записаха 7-2 точки и спечелиха.

За благоевградчани Никола Трайков вкара 28 точки, с 21 се включи Милен Захариев, а 17 отбеляза Антонио Илиев. За Академик Пловдив Планимир Дафинов реализира 27 точки, а със 17 се отчете Илко Нанев.

По този начин Академик Благоевград спечели бронза, а пловдивчани останаха четвърти с празни ръце. Чавдар Троян спечели среброто, а ИУ Варна е шампионът на "А" група.

Коментарите са на публикуващите ги. Blagoevgrad24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.

Кой е Теренс Атман - следващият опонент на Григор Димитров в Рим?