Спорна дузпа прекърши 10 от Пирин срещу Локо (Пд)
Автор: Стойчо Генов 23:17 / 11.08.2023Коментари (11)326
©
Отборът на Пирин отново не успя да постигне първа победа в шампионата. "Орлетата" загубиха от Локомотив Пловдив с 0:1 в мач от петия кръг, който се състоя на стадион “Христо Ботев" в Благоевград.

Джовани (71-дузпа) се разписа за пловдивчани, които близо 70 минути бяха с човек повече заради изгонването на Мартин Бачев.

Така възпитаниците на треньора Александър Томаш вече са с актив от 13 точки и за трета поредна седмица ще запазят първото си място във временното класиране. Пирин пък остана с 1 точка на предпоследното 15-о място.

Още в първата минута "смърфовете" създадоха опасно положение. Георги Минчев направи двойно подаване с Димитър Илиев, като прехвърли двама защитници на Пирин. Капитанът на Локомотив шутира от воле, но Ковальов спаси.

Малко след това Алфа Конте финтира един бранител отляво и отправи удар от границата на наказателното поле в близкия ъгъл, но вратарят на домакините отново отрази.

В 21-ата минута Георги Минчев се пребори за една топка и се откъсна сам срещу вратаря, когато бе повален от Мартин Бачев пред пеналта. Реферът Петър Кузев вдигна директен червен картон на бранителя.

Малко преди почивката след пробив на Матеус отдясно Георги Минчев опита атрактивна задна ножица, но топката мина на сантиметри от гредата.

В 42-ата минута Комано от домакините се откъсна зад защитата на Локомотив, но стреля покрай вратата. В 57-ата минута Пирин отправи първия си точен удар чрез Кондраков, който бе спасен от Динко Хоркаш.

В 63-ата минута Матеус центрира с външен фалц към наказателното поле, където Димитър Илиев засече с глава, но топката рикошира в гредата.

В 71-ата минута локомотивци получиха дузпа за игра с ръка на капитана на Пирин Александър Дюлгеров. Първоначално съдията подмина ситуацията, но получи сигнал от колегите си от ВАР да прегледа положението. След това той посочи бялата точка и вдигна жълк картон на Дюлгеров, който бурно негодуваше. Дузпата бе реализирана по перфектен начин от Джовани за 0:1.

Пирин: Максим Ковальов, Айуб Абу, Александър Дюлгеров, Борис Тютюков, Георги Върбанов, Даниил Кондраков, Дмитро Семенив, Илиан Костов, Юго Комано, Мартин Бачев, Велислав Минков.

Локо (Пд): Динко Хоркаш, Ангел Лясков, Хорхе Сегура, Мартин Паскалев, Матеус (84- Кристиян Пешов), Христо Иванов, Евандро, Джовани, Алфа Конте (84- Петър Андреев), Димитър Илиев, Георги Минчев (90- Георги Каракашев).