Кошмарен старт за Лудогорец в Шампионска лига
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 06:48 / 12.07.2023Коментари (1)151
© Facebook: PFC Ludogorets 1945
Българският шампион Лудогорец загуби с 0:2 като гост от първенеца на Косово - Балкани в първа среща от квалификациите на Шампионска лига за сезон 2023/24.

12-кратните победители в българския футболен елит бяха тотално надиграни от домакините въпреки че са основен фаворит за продължаване напред в най-престижния европейски клубен футболен турнир.

Головете в мача, играл се на националния стадион "Фадил Вокри" в Прищина отбелязаха Меритон Кореница в края на първото полувреме и Чендрим Зюба в 55-ата минута.

"Орлите" никога досега не бяха играли официален мач срещу отбор от Косово. Балкани е шампион на Косово за последните две години и през миналата есен стана първият отбор от страната, който достига групи на европейски клубен турнир (Лига на конференциите).

Ивайло Петев не можеше да разчита на наказаните Оливие Вердон и Якуб Пьотровски. Трайно контузени в лагера на гостите са Антон Недялков, Рик Джонатан, Дени Групер и Диниш Алмейда. Новото попълнение Сон също не попадна в групата за мача.

Реваншът е на 19-и юли (сряда) в Разград.

Нищо не пишете - днес в Пловдив, в спортната зала има волейболен мач за суперкупата на България.
на 12.07.2023 г.
0

При отсъсвието на основни фигури в Лудогорец - Волен Чинков, Драгомир Драганов, Станислав Тодоров - не знам какво са очаквали! С тях резултатът щеше да бъде съвсем друг! Звездата на отбора Караманджуков пък беше напълно неутрализиран и си остава играч за вътрешна консумация. Много здраве на Киро!
Коментарите са на публикуващите ги. Blagoevgrad24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.