Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Ботев разби Раднички в контрола преди старта на сезона
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 21:31 / 09.07.2023Коментари (0)147
© botevplovdiv.bg
Ботев (Пловдив) се наложи с 3:0 над Раднички (Ниш) в контролна среща. Спарингът се игра на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

С днешния мач бе сложен край на лятната подготовка на "канарчетата". Следващата седмица "жълто-черните" се изправят срещу градския съперник Локомотив в дербито на първия кръг от новия сезон.

Двубоят с елитния сръбски тим донесе наслада на близо 1000 зрители, които наблюдаваха мача. Пловдивчани демонстрираха разнообразие и креативност в атака, като освен вкараните три гола създадоха още куп положения.

С два гола за ботевистите се отчете Мартин Секулич. В 17-ата минута Колев центрира от фаул и нападателят засече с глава.

В 35-ата минута Етоо бе съборен в наказателното поле, а от бялата точка Секулич покачи на 2:0. В 41-ата минута Реда Рабей оформи класиката след асистенция на Красиан Колев.

След почивката двата тима имаха своите шансове за гол, но до такъв не се стигна. Първи минути след завръщането си от Русия записа Мохамед Брахими.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Ханкич, Минков, Работов, Пунчец, Акере, Карабельов, Етоо, Думбуя, Рабей, Колев, Секулич

РЕЗЕРВИ: Кайзер, Ван Хертъм, Херман, Георгиев, Ману, Брахими, Бароан