Спортните новини: Днес (2) | Вчера (6)
Бразилия продължи похода си към шеста световна титла, Неймар на 1 гол от рекорда на Пеле
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 23:37 / 05.12.2022Коментари (0)308
©
Отборът на Бразилия продължи похода си към шеста световна титла. Тимът на Тите спечели категорично осминафиналния си двубой срещу състава на Южна Корея с 4:1 и се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по футбол в Катар. Там съперник на Селесао ще е отборът на Хърватия, който елиминира днес Япония след изпълнения на дузпи (1:1 в редовното време и продълженията).

В игра за Бразилия с гол се завърна Неймар, който лекуваше контузия. Той пропусна последните два мача от груповата фаза на турнира и дори имаше съмнения, че няма да може да участва повече на Мондиала.

Футболистът на ПСЖ има вече 76 гола за националния отбор на Бразилия и е само на едно попадение от рекорда на легендата Пеле.

В осминафиналния двубой срещу Южна Корея бразилците решиха срещата още през първото полувреме. Винисиус Жуниор откри резултата в 7-ата минута, Неймар удвои в 13-ата, а Ричарлисон и Лукас Пакета направиха резултата 4:0 още до 36-ата минута.

Почетното попадение за азиатците отбеляза Сюн-хо Пайк в 76-ата минута.

Победата класира Бразилия на четвъртфинал на Световно първенство за осми пореден път.