Спортните новини: Днес (0) | Вчера (6)
Девойките на Спортика (Благоевград) спечелиха турнир след драма с дузпи и страшен порой
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 10:57 / 11.09.2022Коментари (0)249
Девойките на Спортика (Благоевград) спечелиха футболния турнир за Купата на Кока-Кола, който се проведе на спортен комплекс "Спортна София“ в столицата. Надпреварата бе за момичета до 12 години и в нея се включиха 8 отбора от страната. Състезанието е част от националната програма "Децата и футболът“ и се организира от Асоциацията на българските футболисти (АБФ), със съдействието на Българския футболен съюз.

Във финалния двубой момичетата от Спортика се наложиха над връстничките си от НСА (София) с 5:4 след изпълнения на дузпи, след като редовното време приключи 2:2. Битката за трофея се игра при страшен порой с гръмотевици, но въпреки това децата проявиха характер.

Цялото награждаване впоследствие също премина при пороен дъжд, но малките футболни таланти, макар и мокри, стояха и аплодираха призьорите.

Третото място заслужи тимът на София лейдис, който победи ЛП Суперспорт (София) с 3:2 в малкия финал.

На пета позиция финишира Беласица (Петрич) след успех над Орлетата (Благоевград) с  2:1. Седмото място в крайното класиране зае тимът на Миньор (Перник), който се наложи над Барокко (София) с 3:0.

Всички отбори получиха футболна екипировка, топки и индивидуални награди, осигурени от генералния спонсор Кока-Кола. В награждаването на участниците се включиха главният координатор на Асоциацията на българските футболисти Николай Христозов, вицепрезидентът на АБФ Мила Христова и националката Вероника Гоцева, която бе избрана за най-добра футболистка за миналия сезон в традиционната анкета "Футболист на футболистите“.

Бяха раздадени следните индивидуални награди:

най-добър вратар: Светлана Христова (НСА)

най-добър защитник: Гергана Маникатова (Беласица)

най-добър полузащитник: Тифани Янакиева (ЛП Суперспорт)

най-добър нападател: Радост Митревска (Спортика)

голмайстор: Михаела Митрева (София лейдис) с 12 гола

най-техничен състезател: Сияна Манолова (Барокко)

най-полезен състезател: Ванеса Валентинова (Миньор)

най-добър състезател на турнира: Адриана Праматарова (Орлетата)

най-добър треньор: Радослав Креснички (Спортика)

Награда за принос към турнира бе връчена на Тодор Праматаров – администратор "Женски футбол“ към БФС.