Спортните новини: Днес (0) | Вчера (6)
Мико с нов обрат на US Open, остава само една решителна крачка
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 00:18 / 26.08.2022Коментари (0)190
© Фейсбук
Димитър Кузманов - Мико се класира третия и финален кръг на квалификациите за Откритото първенство на САЩ по тенис.

Пловдивчанинът, който търси първото си участие в основна схема на турнир от Големия шлем, постигна престижна победа над британеца Лиъм Броуди, номер 131 в света, с 4:6, 6:1, 6:4 за два часа и 11 минути игра.

Кузманов не започна мача по най-добрия начин и допусна пробив още в третия гейм, който бе и единственият в целия първи сет.

Това обаче не смути Мико и във втория сет той изглеждаше преобразен. Рекордьорът на България по победи за Купа "Дейвис" поведе с 5:0 гейма и това насочи срещата към решителен трети сет.

В него имаше само един пробив, дошъл в полза на Димитър Кузманов, който спечели подаването на съперника си, за да поведе с 4:3. След това той спечели оставащите си две подавания и така се класира за третия кръг на квалификациите. Там негов съперник ще бъде американецът Брендън Холт, номер 296 в света. Досега 29-годишният Кузманов и 24-годишният Холт не са играли един срещу друг.