Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
ЦСКА-София много близо до трети пореден финал за Купата
Автор: Стойчо Генов 21:07 / 12.04.2022Коментари (0)232
©
ЦСКА-София победи Славия с 2:0 като гост в първи полуфинален мач от турнира за Купата на България, който се игра на стадиона в квартал "Овча купел".

Гьоко Зайков (22) си отбеляза автогол, а другото попадение бе дело на Иван Турицов (90+2- дузпа). Реваншът е на 21 април (четвъртък) от 19,00 часа.

"Армейците" откриха резултата в средата на първото полувреме. Варела намери Гарсес на левия фланг. Бразилецът залъга персоналния си пазач и центрира към Кайседо, който се размина с топката. Намиращият се зад него Гьоко Зайков обаче засече в собствената си врата в опита си да изчисти - 0:1.

Четвърт час преди края "червените" имаха претенции за дузпа. Мазику нахлу в наказателното поле, където бе препънат от Ертан Томбак. Главният съдия Никола Попов даде знак играта да продължи, а решението му да не дава дузпа бе потвърдено и след разглеждане на VAR.

Във втората минута на добавеното време обаче реферът все пак отсъди дузпа за гостите. Това стана след нарушение на Ертан Томбак срещу Федерико Варела. Иван Турицов бе точен от бялата точка за крайното 0:2.

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Гьоко Зайков, Емил Виячки, Людовик Соарес, Ерол Дост, Георги Вълчев, Борислав Цонев, Радослав Кирилов, Тони Тасев, Мартин Петков.

ЦСКА-София: Димитър Евтимов, Брадли Мазику, Мено Кох, Амос Юга, Иван Турицов, Жеферсон Телес, Карло Мухар, Федерико Варела, Георги Йомов, Маурисио Гарсес, Жорди Кайседо.