Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
3-часова битка, много обрати и край на участието на Димитър Кузманов в Индия
Автор: Стойчо Генов 12:37 / 10.02.2022Коментари (0)273
©
Рекордьорът на България по победи за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов - Мико приключи участието си в турнира на твърд корт от сериите "Чалънджър" в Бенгалуру (Индия). Надпреварата бе с награден фонд 53 120 долара.

Пловдивчанинът, който е №215 в световната ранглиста, загуби в 1/8-финален мач с 6:7 (4), 4:6 от французина Александър Мюлер (№205), а двубоят продължи почти 3 часа.

И в двата сета тенисистът на Локомотив Пловдив поведе с пробив, но не успя да задържи предимството си. В първата част Димитър Кузманов взе подаването на съперника в петия гейм и затвърди за 4:2. В седмия гейм нашият тенисист не се възползва от нови три брейкбола, а при 5:4 сервираше за сета, но допусна рибрейк.

В последвалия тайбрек французинът реализира два минипробива и затвори сета след цели час и 44 минути игра.

Втората част започна чудесно за 28-годишния пловдивчанин и той поведе с 3:0 след пробив във втория гейм. В петия обаче Мюлер върна брейка, а в деветия осъществи нов, след което приключи двубоя със сервис гейм на нула. Битката между двамата продължи 2:55 ч.

Така Мико приключи участието си в Бенгалуру, след като отпадна и от надпреварата на двойки. Двамата с партньора му Борна Гойо (Хърватия) загубиха в I кръг от водачите в схемата Джийван Недунчежиян и Пурав Раджа от Индия с 4:6, 7:6 (2) (8-10).

30 години от смъртта на Айртон Сена: Краят на една епоха във Формула 1