Спортните новини: Днес (0) | Вчера (6)
България отстъпи на Чехия на старта на Европейското първенство по хандбал във Варна
Автор: Пламена Николова 10:38 / 17.08.2021Коментари (0)367
България започна участието си на Европейското първенство по хандбал за юноши до 19 години със загуба от силния състав на Чехия. Двубоят от предварителна група "А“ завърши при резултат 18:33.

Българският състав поведе в началните минути на двубоя с 4:2, но чехите бързо изравниха и излязоха напред въпреки добрите изяви на вратаря Николай Петров. До почивката отборът на Павел Пауза почти си гарантира успеха в мача като натрупа разлика от 8 гола – 10:18.

През втората част Чехия продължи да доминира. С много голям процент спасявания се отличи и стражът на гостите Томаш Хмела. Разликата продължи да се увеличава до крайното 18:33.

Александър Николов и Михаел Иванов реализираха по 4 гола, 3 отбеляза Божидар Симеонов. За Чехия Лукаш Морковски и Матиас Чолева вкараха по 6 гола. Ники Петров заслужено беше определен за играч на мача от състава на България. За най-добър от чешкия тим беше избран Морковски.

Днес отборът ни излиза за втория си мач от група "А“ срещу състава на Фарьорски острови. Мачът е с начален час 19.00.

В първите две срещи от група "Б“ Беларус победи Финландия с 30:20, а Литва надигра Словакия с 27:25. Във втория ден отборите на Литва и Беларус ще излязат един срещу друг. Мачът е от 15.00 часа. От 17.00 е двубоят между Финландия и Словакия.