Европейското първенство по плажен хандбал във Варна започна с победа за България
Автор: Пламена Николова 14:28 / 08.07.2021Коментари (0)520
©
Европейското първенство по плажен хандбал във Варна започна с трудна, но заслужена победа за България.

Националният ни отбор за девойки надви след дузпи Гърция и даде отлично начало на шампионата. Българките започнаха трудно мача, но успяха да измъкнат първата част с 15:12. Второто полувреме започна гол за гол, но 5 минути преди край Гърция натрупа преднина от 16:11. 3.12 минути преди края нашите се доближиха до 17:18, но след драма в последните секунди отстъпиха с 19:22, което доведе до наказателни удари.

В герой за България при дузпите се превърна вратарката Цветелина Владимирова, която не допусна попадение. За нашите пък точни бяха Пламена Младенова и Натали Христова.

"Много важен мач. Задачата към момичетата беше да се раздадем максимално, тъй като това беше първа среща и трябваше да се мобилизираме и да покажем максималното, на което сме способни. Много съм доволен от всички и сърцатата им игра. Благодаря и на публиката, която не престана да ни подкрепя и ни помогна в най-трудните моменти“, каза старши треньорът на националния ни отбор Тефик Парафитов.

При девойките България е в група с Гърция, Украйна и Испания.

Официалното откриване на първенството е от 14 часа днес на корт 1.

В 16 часа днес на корт 1 България среща Русия при юношите, а девойките имат втори мач от 17 часа срещу Украйна.