Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Рекордьорът на България за Купа "Дейвис" с нов успех в Южна Африка
Автор: Стойчо Генов 13:05 / 11.02.2021Коментари (0)284
©
Рекордьорът на България по победи за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов постигна нова впечатляваща победа на турнира от сериите Чалънджър в Почефструм (Южна Африка). Надпреварата с награден фонд 52 080 долара се провежда на твърди кортове.

В мач от втория кръг пловдивчанинът се наложи с 6:2, 7:5 над №227 в света Елиот Бенчетрит от Мароко. Срещата продължи 1 час и 29 минути.

На старта на турнира Димитър Кузманов елиминира №1 в схемата и №131 в света Пражнеш Гунесваран от Индия с 6:3, 6:4.

За място на полуфиналите тенисистът на Локоомотив (Пловдив) ще играе срещу №6 в схемата (№214 в света) Джем Илкел от Турция.

Кузманов започна брилянтно мача и поведе с 4:0. След това той взе подаванията си на собствен сервис и затвори първата част с 6:2. Във втория сет Мико проби за 4:3, а при 5:3 пропусна мачбол при сервис на Бенчетрит. Мароканецът успя да направи пробив при 5:4 и да изравни резултата на 5:5.

Нашето момче обаче показа характер и постигна нов брейк за 6:5. След това пък той затвори мача в своя полза с гейм на нула. За класирането си на четвъртфинал Мико заработи 15 точки за световната ранглиста.