Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Благоевград
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
"Татко" Тръмп смята, че НАТО се нуждае от малко помощ
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 20:02 / 25.06.2025Коментари (0)939
©
По-рано днес генералният секретар на НАТО Марк Рюте определи Доналд Тръмп като "татко" във връзка със спирането на ирано-израелския конфликт и третирането на участниците в него като деца. Запитан от Sky News дали смята членовете на НАТО за свои деца Тръмп отговаря: "Той (Марк Рюте) ме харесва, мисля, че ме харесва. Ако не ме харесва, ще ви съобщя. Ще се върна и ще го набия здраво. Много е любвеобилен", шегува се Тръмп.

Попитан по-подробно за това как гледа на съюзниците си в Алианса - като се има предвид как те се придържат към исканията му да харчат повече за отбрана - американският президент заявява, че според него те "имат нужда от малко помощ".

По-рано Доналд Тръмп и генералният секретар на НАТО Марк Рюте разговаряха на брифинг за пресата, те обсъдиха войната между Израел и Иран.

Президентът на САЩ сравни двете нации с "две деца в училищен двор", И добави: "Нека се бият за около две, три минути. Тогава е по-лесно да ги спреш."

Рюте се пошегува: "И тогава таткото понякога трябва да използва груб език, за да ги накара да спрат."

Тръмп отговори: "Трябва да използвате много груб език, от време на време трябва да използвате определена дума".


Още по темата: общо новини по темата: 149
09.07.2025 »
06.07.2025 »
04.07.2025 »
02.07.2025 »
25.06.2025 »
25.06.2025 »
предишна страница [ 1/25 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Виж още:
Актуални теми
Шампионска лига сезон 2025/26
Лято 2025
Катастрофи в България
Медици протестират за по-високи възнаграждения
Арестуваха кмета на Варна
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Благоевград и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@blagoevgrad24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: