Най-малко четири деца бяха убити, след като мъж влезе в мачете в детска градина в предградията на Кампала, столицата на Уганда, съобщи вестник New Vision.
Според медийни съобщения, мъж на средна възраст, въоръжен с мачете, влязъл в двора на детската градина, а впоследствие нахлул в една от стаите и нападнал децата, намиращи се там. Охранителите са овладели нападателя.
Според журналисти местните жители са искали да го линчуват, но полицията се е намесила.
"Очевидци разказват, че заподозряният се е престорил на родител и първо е влязъл в административните помещения на детската градина, където за кратко е разговарял с отговорния администратор. По-късно той е излязъл навън, заключил портата и започнал да напада децата едно след друго", пише Monitor.
Жертвите са деца на възраст 2-3 години. Мотивът за нападението все още не е установен.
Зареждане ...


16:16 / 02.04.2026
1622







Коментарите са на публикуващите ги. Blagoevgrad24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.