Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Благоевград
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Шефката на КЗП: Ако някой си позволи нелоялна практика, веднага ще издам заповед за санкции в размер до 50 000 лева
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 08:29 / 05.06.2025Коментари (0)876
© БНТ
Председателят на Комисията за защита на потребителите Мария Филипова коментира пътят към приемане на еврото и дали комисията има капацитета и експертността да проведе този сложен процес на подготовка.

"Процесът по подготовка е стартирал много отдавна, като в момента е започнала контролната дейност от страна на комисията. Този контрол е заложен като основен принцип на всички държави-членки от еврозоната. Предвидени са множество правни инструменти в нашето законодателство, с които ще извършваме контролна дейност при необходимост. Стартирали сме проверки по места, като те са базирани на направен механизъм на оценка за риска и на база на него проверяваме тези обекти", каза пред обществената телевизия председателят.

Филипова даде яснота дали има законодателен дефицит, който да възпрепятства КЗП.

"До момента всичко законодателно основно е заложено. Искам да поясня, че във всеки един момент мога да задължа който и да е икономически субект, предлагащ стоки и услуги на територията на България, да преустанови недобрата си търговска практика, включително и да възстанови щетите на хората. Ако някой си позволи нелоялна практика, веднага ще издам заповед за санкции в размер до 50 000 лв. за всяко едно нарушение", заяви Филипова.

Председателят на КЗП коментира дали 65 инспектори са крайно недостатъчна бройка за да извършват проверки цялата страна.

"Точно по тази причина сме стартирали контрола заедно с НАП. Успяваме да покрием територията на цялата страна."

Филипова заяви, че контролът няма да е с концентрация предимно в големите градове, което би позволило на търговци в малки населени места да извършват непорочни практики.

"Обхващаме и най-малките населени места. Освен това стартираме информационна кампания, която първо ще е дигитална, а след решението на 8 юли започваме и кампания на места. Предвиждам да обиколим в рамките на месец около 300 населени места."

Още по темата: общо новини по темата: 1128
21.06.2025 »
21.06.2025 »
21.06.2025 »
20.06.2025 »
20.06.2025 »
20.06.2025 »
предишна страница [ 1/188 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Виж още:
Актуални теми
Борба за влияние в Близкия Изток
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Катастрофи в Кюстендилско
Катастрофи в България
Природни стихии
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Благоевград и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@blagoevgrad24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: