Президентът Румен Радев връчва първия мандат за съставяне на правителство днес. Той се полага на кандидата за министър-председател, посочен от най-голямата парламентарна група – ГЕРБ-СДС.
От партията на Бойко Борисов обявиха, че няма да правят опити за съставяне на ново правителство след оставката на кабинета "Желязков". Очаква се още днес ГЕРБ-СДС да върнат мандата неизпълнен. Вторият мандат се връчва на следващата най-голяма сила – ПП-ДБ, а третият е по-избор на президента.
Ако никоя група не излъчи кабинет, президентът ще трябва да назначи служебно правителство. След това той трябва да определи и дата за предсрочни избори, които да се проведат в срок до два месеца.

ЗАРЕЖДАНЕ...
Зареждане ...

08:47 / 12.01.2026
1818







Лошо куче11
на 12.01.2026 г.
Цирка почва, зрителите със захлас следят развитието на боташ ефенди
Коментарите са на публикуващите ги. Blagoevgrad24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.