Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Благоевград
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Първо поевтиняване на храните на едро за повече от два месеца и второ за тази година
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 12:00 / 19.03.2023Коментари (0)274
©
Индексът на тържищните цени (ИТЦ), отразяващ цените на хранителните стоки на едро в България, тази седмица спада с 0,53 на сто до 2,467 пункта. От началото на 2023 г. равнището на индекса се е повишил с 6,12%. Това е първият спад на нивото на ИТЦ за повече от два месеца и вторият за тази година, отбелязва БТА. Базовото ниво на ИТЦ е 1,000 пункта и е от 2005 г.

Оранжерийните домати поевтиняват с 8%, а цената им достига до 3,67 лева за килограм през последната седмица. Цената на Оранжерийните краставици пада с 8,6% и те се купуват по 5,20 лева за килограм. Червените чушки отстъпват с 0,5% достигат 4,21 лева за килограм в края на седмицата.

Картофите поевтиняват с 2,5% и се продават за 1,15 лева за килограм, а морковите отстъпват с 3,2% и се търгуват по 1,20 лева за килограм. Зелето се купува по 0,86 лева за килограм. Ябълките поскъпват с 4,5% и се купуват по 1,40 лева за килограм. Лимоните поевтиняват с 4 стотинки и се купуват по 2,40 лева за килограм. Портокалите поскъпват с 2,7% и се търгуват по 1,92 лева за килограм. Бананите падат с 1,3% и се продават по 3,10 лева за килограм.

Кравето сирене поевтинява с 0,1% и се търгува по 11,43 лева за килограм, а кашкавалът тип "Витоша" се купува с 1,3% повече - по 18,46 лева за килограм. Олиото поевтинява с 0,3% и се продава по 3,73 лева за литър в края на седмицата.

Пакетче краве масло от 125 грама поевтинява с 1,2% и се търгува по 2,57 лева. Пилешкото месо отстъпва с 1,5% до 6,04 лева за килограм. Захарта поскъпва с 1,2% и се продава по 2,52 лева за килограм в края на седмицата. Брашно тип "500" понижава цената си с 4,3% до 1,34 лева за килограм. Оризът поевтинява с 1,2% и се купува по 3,17 лева за килограм. Яйцата поскъпват с 1 стотинка и се продават по 0,40 лева за брой на едро в края на седмицата.









Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Издирват Емил Боев от Перник
Зърнената сделка
Сигнали за бомби в български училища
ТВ и шоу сезон 2022/2023 г.
Лято 2023
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Благоевград и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:
тел.: 0886 598 267
novini@blagoevgrad24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
тел.: 0887 45 24 24
office@mg24.bg

Екип
Правила
©2009 - 2022 Медия груп 24 ООД. Blagoevgrad24.bg - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Blagoevgrad24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в Blagoevgrad24.bg е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.
Статистика: