Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Благоевград
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Министър Цеков към студенти: Не се съмнявайте, че малка група смели, умни и решителни хора могат да променят света
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 15:33 / 18.09.2023Коментари (0)197
©
"Днес е празник на дръзновението и смелостта. Да мечтаем за по-добро бъдеще, да се противопоставим на стереотипите, да бъдем креативни и да придобиваме нови знания, за да преодоляваме рисковете и да не се страхуваме да поемаме предприемачески инициативи в името на успеха. Смелостта е качеството, което най-много ще трябва на студентите като бъдещи предприемачи и държавници".

С тези думи министърът на регионалното развитие и благоустройството Андрей Цеков откри официално новата академична година в Стопанска академия "Димитър Ценов“ в гр. Свищов. Министърът бе сред официалните гости на церемонията, по покана на ректора проф. д-р Марияна Божинова.

"За мен е изключителна чест и привилегия да ви приветствам с откриването на новата академична година. Това е голям празник на духовността и знанието, защото началото на всяка нова учебна година е преклонение към познанието. То е най-ценният неизчерпаем ресурс, с който ние като човечество разполагаме“, посочи пред академичната общност, студентите и гостите на събитието министър Цеков.

Той отбеляза, че младите хора са бъдещето, на което нацията разчита да донесе благоденствие и развитие, и да промени България към по-добро.

"Стопанската академия в Свищов предлага едни от най-интересните специалности в областта на икономиката. Съвместява опита от историята с най-добрите постижения от стопанските науки, за да ги превърне в конкурентни стратегии, които да ни донесат развитие, изтъкна още в словото си регионалният министър.

Той призова студентите да залягат над качественото образование, което им е най-нужно като бъдещи предприемачи, ръководители, държавници.

"Поздравявам ви с избора, който сте направили за обучението си, желая ви здраве, упорство, да черпите познанието с пълни шепи. Никога не губете смелостта и дръзновението да мечтаете. Никога не се съмнявайте, че малка група смели, умни и решителни хора могат да променят света. Защото това е всичко, което е променяло света", подчерта още регионалният министър.

Андрей Цеков връчи и специални награди на първокурсниците, приети да следват с най-висок успех във висшето учебно заведение. Димитър Игнатов и Моника Табакова - двамата първокурсници, приети с максималния бал от 30 точки, получиха от министър Цеков книгите - "Конкурентното предимство на нациите“ и "Конкурентна стратегия: Техники за анализ на индустрии и конкуренти“ на Майкъл Портър.

Специална награда от министъра на регионалното развитие и благоустройството получи и вицешампионката от Световната купа по шах в Баку - Нургюл Салимова, която от тази година следва маркетинг в учебното заведение.

След церемонията министър Цеков и проф. д-р Марияна Божинова откриха новоизградения Център за иновативни образователни технологии в сградата на университета, в който студенти и преподаватели ще имат достъп до редица приложения за дигитално обучение.

Министър Цеков разгледа и музея на академията, и остави послание за поколенията, подписано на личното бюро на Димитър Ценов. Той поднесе и цветя пред паметника на големия български предприемач, дарил средства за изграждане на висшето училище.

Сред официалните гости на събитието бяха още народният представител Йордан Терзийски, областните управители на Велико Търново и Бургас - Ивайло Здравков и Пламен Янев, изпълнителният директор на Националната агенция по приходите – Румен Спецов, кметът на община Свищов Генчо Генчев и др.









Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
« Септември 2023 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Актуални теми
ТВ и шоу сезон 2023/2024 г.
49-ото Народно събрание
Млад мъж е убит в Пазарджик
Искат закриването на въглищни централи у нас
Местни избори 2023 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Благоевград и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:
тел.: 0886 598 267
novini@blagoevgrad24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
тел.: 0887 45 24 24
office@mg24.bg

Екип
Правила
©2009 - 2022 Медия груп 24 ООД. Blagoevgrad24.bg - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Blagoevgrad24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в Blagoevgrad24.bg е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.
Статистика: