Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Благоевград
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Костадин Костадинов: Проведохме редица срещи в Москва
©
Вчера делегация на "Възраждане", водена от мен и включваща още народният представител от Варна Коста Стоянов, осъществи поредица от работни срещи в Москва. Това написа във Фейсбук лидерът на партията Костадин Костадинов.

"В централата на управляващата партия "Единна Русия", с която подписахме споразумение за сътрудничество преди няколко месеца, проведохме среща със зам.-председателя на Съвета по международно сътрудничество на партията, сенатора Андрей Климов.

Възраждане и "Единна Русия" застъпват еднакви възгледи за независима външна политика, защита на националните интереси и противодействие на външни диктати. Общи са вижданията ни и за традиционните ценности, съхраняване на историческата истина и суверенитета на нашите страни. Ето защо обсъдихме възстановяването и нормализацията на отношенията между нашите два народа, чрез укрепване на бъдещо партньорство в сферите на икономиката, културата, младежкия обмен.

Следващите ни срещи бяха в Държавната дума. Първо бяхме приети от Леонид Калашников и неговите заместници Казбек Тайсаев и Артьом Туров, ръководители на комисията за ОНД в руския парламент. На срещата, продължила повече от час, обсъдихме абсолютно същите проблеми, както и вижданията на Възраждане за бъдещето на българо-руските отношения. Подчертахме, че настояваме и ще настояваме за премахване на вредните за българската икономика санкции срещу Русия.

Работния график продължи с разговор с Альона Аршинова, зам.-председател на парламентарната група на "Единна Русия" и председател на популярната обществена организация "Евразия", подкрепяща проекти в областта на културата и международното сътрудничество в повече от 30 държави в Европа и Азия.

Последната ни среща беше с Леонид Слуцкий, председател на втората политическа сила в Русия, ЛДПР, както и председател на Комисията по външна политика в руския парламент.

Отправихме покана към нашите партньори да осъществят официално посещение в българския парламент. Ситуацията в международните отношения се променя изключително бързо и е наложително да се промени и българската политика, ръководена в момента единствено и само от застъпници на чужди интереси. Националните интереси на България изискват равноправни и взаимноизгодни отношения с Русия. Тесните ни исторически, религиозни и културни връзки, както и българският принос към изграждането на руската цивилизация, са нещо, което се признава от всички, с които разговаряхме тук. България е единствената страна в Европейския съюз, която има подобна история на отношенията си с една от петте велики сили в света, а Възраждане е единствената политическа сила в страната ни, която може да възстанови пълноценните връзки с Русия", пише още Костадинов.






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Виж още:
Актуални теми
ТВ и шоу сезон 2025/2026 г.
Световна черна хроника
ТОЛ камерите снимат за нарушители на магистралите
Пожари 2025
Античен град Хераклея Синтика разкрива още от тайните си
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Благоевград и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@blagoevgrad24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: