Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Благоевград
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Иван Кънев, пчелар: Обнадеждени сме от разговора с министър Вътев, но някои от исканията ни няма да бъдат удовлетворени
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 14:55 / 20.09.2023Коментари (0)193
Срещата с министър Вътев беше доста конструктивна. Обнадежден съм от проведения разговор. Това каза Иван Кънев, председател на сдружение "Пчелари – Русе“,  след срещата на преговорна група пчелари с министър Кирил Вътев. Протестиращите настояват за забрана на безмитния внос на мед от Украйна, искат бързо изплащане на подадените заявления, настояват и за безлихвено кредитиране за сектора.

В декларация заявяват исканията си: България да информира Европейската комисия за тежкото положение на сектора. Настояват и за работна група за промени на Наредба 8 за инвестициите в пчеларството.

"Част от исканията ни в краткосрочен план, свързани с финансови средства, ще бъдат удовлетворени. Две от исканията ни няма да бъдат изпълнени, поне на този етап“, заяви Иван Кънев. Той посочи, че няма да има пълна забрана за внос от Украйна и трети страни на пчелни продукти и мед, тъй като в противен случай глобите от страна на Европейския съюз ще бъдат много високи – милион и половина евро на ден.

"Второто искане, което не беше изпълнено е това за безлихвеното кредитиране на стопанствата. Няма механизъм, по който това да стане."

Пчеларят заяви, че се очаква да бъде създадена електронна система за проследяване на вноса и износа на пчелни продукти.

"Под егидата на Мария Габриел се работи за единна платформа за българските продукти, което включва и българския пчелен мед“, допълни Иван Кънев.  

Неда УЗУНКОЛЕВА




Още по темата: общо новини по темата: 187
30.11.2023 »
30.11.2023 »
30.11.2023 »
30.11.2023 »
30.11.2023 »
29.11.2023 »
предишна страница [ 1/32 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Коледно-новогодишни празници 2023/2024
ТВ и шоу сезон 2023/2024 г.
План за възстановяване и устойчивост на България
Зима 2023/2024 г.
Никулден 2023
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Благоевград и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:
тел.: 0886 598 267
novini@blagoevgrad24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
тел.: 0887 45 24 24
office@mg24.bg

Екип
Правила
©2009 - 2022 Медия груп 24 ООД. Blagoevgrad24.bg - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Blagoevgrad24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в Blagoevgrad24.bg е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.
Статистика: