Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Благоевград
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Институтът за пътна безопасност: Министър Митов, без свян, гордо обявява, че мерките, приложени през последния месец, били дали резултат
Автор: Екип Blagoevgrad24.bg 13:17 / 29.06.2025Коментари (0)1055
©
илюстративна снимка
Преди 5 години Института за пътна безопасност предложи на българското правителство да обяви 29 юни за ден на безопасността на движението по пътища. Това е взаимствано  от други европейски държави. На този ден би трябвало да се организират експертни конференции, на които да се отчитат резултатите, да се обсъждат добри практики, да се набележат коригиращи действия.

За съжаление в България този ден се използва за скъп пиар. Обявяват се обществени поръчки за безсмислени демонстрации на съмнителни фирми. МВР разходва стотици хиляди лева от фонда за БДП (виж решение на МВР). Министър Митов без свян гордо обявява, че мерките, приложени през последния месец, били дали резултат. Не става ясно кои мерки и как точно дадоха резултат. Вместо днес да обсъждаме проблемите в управлението на транспортната система, разяждана от безхаберие, некомпетентност и корупция, ДАБДП празнува статистическите победи на МВР.

Никой не иска да коментира шокиращите данни, че от началото на годината са загинали 10 деца вследствие ПТП, което е пет пъти повече отколкото за същия период на миналата година. Ранените деца също са повече (553 срещу 514). Повечето загинали деца (7 от 10) са били пътници в превозни средства, а проблемът с децата, управляващи електрически тротинетки, без нужните умения, се задълбочава.

Държавна агенция "Безопасност на движението по пътищата" и Министерство на образованието и науката не мога да се справят с жертвите по пътищата сред подрастващите и затова председателят на ДАБДП Малина Крумова предлага Пътна полиция преди дежурство на пътя да ходят и да изнасят лекции, и да посещават родители на пострадали деца. Това е поредната глупост в пътната безопасност. При наличието на повече от 80 неправителствени организации с основна дейност пътна безопасност се взимат малоумни решения да се използва и без това ограничения ресурс на Пътна полиция.

Институтът за пътна безопасност пожелава късмет на хората, ползващи транспортната система!!!

Бог да ни пази!!!

Още по темата: общо новини по темата: 896
13.07.2025 »
13.07.2025 »
13.07.2025 »
12.07.2025 »
12.07.2025 »
12.07.2025 »
предишна страница [ 1/150 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Виж още:
Актуални теми
Хороскоп за деня
Самолет се е разбил на летище Лондон Саутенд
Пожари 2025
България в еврозоната
ТВ и шоу сезон 2025/2026 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Благоевград и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@blagoevgrad24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: